BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vállalatcentrikus marad a Deutsche Bank

2002. december 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Deutsche Bank továbbra is a világ vezető pénzügyi szolgáltatója szeretne lenni, ennek jegyében dolgozik a társaság magyarországi leánybankja is - mondta Tessen von Heydebreck, a pénzintézet igazgatóságának közép-kelet-európai régióért felelős tagja. A bankvezető szerint ugyanakkor az európai és főleg a német pénzügyi rendszer jelenlegi helyzetében most nem kaphat prioritást a terjeszkedésre építő vállalati stratégia. Véleménye szerint túl nagy kockázatot és igen komoly költséget jelentene a banknak a magyarországi lakossági piacon való megjelenés, még akkor is, ha a magyarországi pénzintézetek növekedésüket jelenleg éppen a lakossági szolgáltatásoknak, kiváltképp a lakossági hitelboomnak köszönhetik. A Deutsche Bank ezért Magyarországon továbbra is megmarad a vállalati üzletágban, amelyben igen sikeresen tevékenykedik. A bank az idén a legnagyobb kötvényprogramokban (Mol, MFB) vállalt vezető szervező, illetve forgalmazói szerepet és részt vett a Pick, a TVK és a Mammut bevásárlóközpont szindikált hitelfelvételének szervezésében. Lotfi Farbod vezérigazgató szerint a magyar leánybank az év végére - az erős forint dacára - eléri majd a 2001-es 2,98 milliárd forintos nettó profitszintet.
A NAPI Gazdaság kérdésére Tessen von Heydebreck elmondta: a Deutsche Bank az uniós csatlakozás után is fontosnak tartja majd, hogy saját bankkal legyen jelen Magyarországon. Véleményük szerint jelentősen megnő majd a befektetői kedv, mind több német közép- és kisvállalat jelenik majd meg, amelyeknek kiszolgálását helyben kell megoldani.
N. L. N.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet