BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bólyon építi fel közép-európai gyártóbázisát a német Lederer KG

Lapunk információi szerint a Bólyi Ipari Parkban építi fel új közép-európai gyártóbázisát a német Lederer und Nitze KG. A világ legnagyobb fehérneműkellék-gyártói közé tartozó vállalat várhatóan több száz dolgozót foglalkoztat majd a zöldmezős beruházással megvalósuló és tovább bővíthető üzemben.

2002. december 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Milliárdos nagyságrendű zöldmezős beruházásra készül a Bólyi Ipari Parkban a női fehérneműkellékek egyik legnagyobb gyártója, a német Lederer und Nitze KG - erősítették meg lapunk információit a helyi önkormányzatnál. A városházán közölték, hogy a helyszínt illetően több alternatívát és adókedvezményt is kínáltak a Lederernek, amely egy saját tulajdonú közép-európai üzem, valamint egy hozzá kapcsolódó logisztikai központ felépítésére készül. Itt - várhatóan egy éven belül - több száz dolgozót foglalkoztatnának, s nagy valószínűség szerint fokozatosan idetelepítenék az egyre költségesebb németországi termelést is. Bóly elsősorban azért esélyes erre, mert a Lederer magyarországi cége, a Lederer és Nitze Ipari és Kereskedelmi Bt. révén már tavaly óta jelen van a városban, ám eddig csak egy bérelt üzemet működtetett. Információink szerint a tárgyalások során egy olyan gyártóbázis kialakításáról volt szó, amely később folyamatosan tovább bővíthető.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet