Gyülekeznek a sötét fellegek a Videoton felett, egyre-másra érkeznek a csoportot érzékenyen érintő átszervezési és leépítési hírek. Az IBM után most a Kenwood és, úgy tűnik, a Panasonic is fejfájást okozhat a cégvezetőknek. A szórakoztatóelektronikai cikkeket gyártó és forgalmazó japán Kenwood Corp. ugyanis tartva magát májusi elképzeléséhez (NAPI Gazdaság, 2002. május 24., 1-5. oldal) nemrég leépítette a Videotonhoz tartozó Elektronikai Szerelő Vállalatnál végzett bérgyártást. A Kenwood távozásával - az AlbaMag.hu tájékoztatása szerint - 190 munkahely szűnik meg Székesfehérváron.
Munkaügyi gondokkal küzd az Elektronikai Végszerelő Kft. is, amely Panasonic termékek gyártásával foglalkozik. A társaság 109 dolgozó bérhelyzetének fenntartására kért a fejér megyei munkaügyi központtól úgynevezett munkahelymegtartó támogatást három hónapra. Ezek a problémák azonban eltörpülnek ahhoz képest, amit az IBM okozott a Videotonnak. Az IBM-Hitachi együttműködés miatt nemrég megszűnt az a német IBM-üzletág, amelynek a magyar cég veszprémi üzeme beszállítója volt, s ez mintegy ezer ember állását veszélyezteti - a Székesfehérváron elbocsátott 3500 dolgozó nagy része is videotonos volt.
(NAPI)
