BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnyílt a Benetton

2002. december 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Benetton-csoport pénteken megnyitotta ötemeletes budapesti áruházát, amelynek összalapterülete eléri a 2500 négyzetmétert. Luciano Benetton, a csoport elnöke elmondta, hogy a 40 dolgozót foglalkoztató áruház forgalma jövőre várhatóan mintegy ötmillió euró lesz. A beruházásra négymillió eurót költöttek, ami előre láthatólag öt év alatt térül meg. Ha a budapesti Benetton-
áruház sikeres lesz, akkor minden 80 ezres lélekszámot meghaladó magyar városban meg kíván jelenni a csoport - tette hozzá az elnök. A 120 országban jelen lévő Benetton évente átlagosan 120 millió árucikket forgalmaz, a hálózatban értékesített termékek 80 százaléka Olaszországban készül, de a vállalatnak Nagykállón is van üzeme, s az ott gyártott termékeket a világ minden részére exportálják.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet