A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Gazdasági erőfölénnyel való visszaélésért tízmillió forintra büntette a MatávkábelTV Kft.-t . A GVH azért indított eljárást a társaság ellen, mert észlelte, hogy az január 1-jétől jelentős mértékben megemelte a szolgáltatási díjakat és egyes programcsomagok tartalmát az előfizetőkre nézve hátrányosan változtatta meg. A GVH megállapította, hogy a cég törvénytelenül járt el, amikor az általános szerződési feltételek egyes pontjait úgy fogalmazta meg, hogy az számára egyoldalú előnyökkel járjon. E jogsértő szerződési kikötések feljogosították a MatávkábelTV-t az egyoldalú áremelésre, a díjemelés feltételeinek meghatározására és értelmezésére, illetve a programcsomagok megváltoztatására.
(NAPI)
