BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliós bírság a MatávkábelTV-nek

2002. november 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Gazdasági erőfölénnyel való visszaélésért tízmillió forintra büntette a MatávkábelTV Kft.-t . A GVH azért indított eljárást a társaság ellen, mert észlelte, hogy az január 1-jétől jelentős mértékben megemelte a szolgáltatási díjakat és egyes programcsomagok tartalmát az előfizetőkre nézve hátrányosan változtatta meg. A GVH megállapította, hogy a cég törvénytelenül járt el, amikor az általános szerződési feltételek egyes pontjait úgy fogalmazta meg, hogy az számára egyoldalú előnyökkel járjon. E jogsértő szerződési kikötések feljogosították a MatávkábelTV-t az egyoldalú áremelésre, a díjemelés feltételeinek meghatározására és értelmezésére, illetve a programcsomagok megváltoztatására.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet