BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IBM után a Flextronics vonul ki?

2002. november 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ha az uniós csatlakozás után megszűnnek a multinacionális vállalatoknak nyújtott adókedvezmények, elképzelhető, hogy a Flextronics is búcsút mond Magyarországnak. A társaság európai elnöke, Humphrey Porter jelenleg az unió legfelsőbb szintjein lobbizik, ám ha a csatlakozás után a támogatási rendszer jelenlegi formájában nem tartható fenn, a Flextronicsnak át kell gondolnia magyarországi tevékenységét - idézi a bécsi Wirtschaftsblatt tegnapi számát a Figyelőnet.
A Flextronics négy magyarországi gyárában jelenleg mintegy tízezer főt foglalkoztat; az elsősorban exportra termelő társaság tavalyi árbevétele meghaladta az 570 milliárd forintot, vagyis a kivonulása minden szempontból érzékenyen érintené a magyar gazdaságot. A társaság európai elnöke szerint azonban a csatlakozó országokkal kötött esetleges kedvezőtlen uniós megállapodás nem csupán Magyarországot, hanem Ausztriát és Németországot is kellemetlenül érintheti. A Flextronics a nagyobb hozzáadott értékkel bíró tervezést és fejlesztést ugyanis nyugaton végezteti, tehát ha a gyártást például Ázsiába telepítik, úgy a nyugat-európai munkahelyek is veszélybe kerülnek.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet