BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áldását adta a GVH a Bellis felvásárlására

2002. november 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyezte, hogy a Phoenix Pharma Rt. megvásárolja a Bellis Rt.-t a Béres Rt.-től. A versenytanács azért járult hozzá az akvizícióhoz, mert így a Hungaropharma Rt.-vel összemérhető piaci erejű versenytárs jön létre. A Bellis ugyanis eddig a Hungaropharma vállalatcsoportjához tartozónak számított, mivel tulajdonosa, a Béres egyike volt azon cégeknek, amelyek részesedést szereztek a Hungaropharmában. Így a Phoenix Pharma lényegében a versenytársától vett át egy vállalkozást, ennek eredményeképpen a piaci koncentráció annak ellenére csökkent, hogy a Phoenix Pharma piaci részesedése emelkedett. Értesülésünk szerint az 1,2-1,5 milliárd forint értékű ügylettel lényegében két fő szereplője maradt a magyar gyógyszer-nagykereskedelmi piacnak. A Phoenix Pharma a magyar piacon 33 százalékos részesedést ért el, amelyet a Bellis átvételével 41 százalékra növel. A tavaly 86 milliárd forint nettó árbevételt elért társaság a Bellis megszerzésével tovább kívánja javítani gazdálkodásának rentabilitását, optimalizálni a patikák ellátását. A cég fő részvényese a Phoenix Pharmahandel AG & Co., amely az európai rangsorban második, a németországiban az első helyen áll, éves forgalma meghaladja a 12 milliárd eurót.
H. B.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet