BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új cégénél fejleszt a Lédem 2000

A közelmúltban új tulajdonoshoz került Hydrokarb Kft. folytatja tovább a felszámolás sorsára jutott pusztaszabolcsi Salina-Synker Kft. tevékenységét és átveszi annak dolgozóit is - tudta meg a NAPI Gazdaság. A Hydrokarbban immár 97 százalékos üzletrésszel rendelkező gyöngyösi Lédem 2000 Bt. - amely az egyik legnagyobb hazai fékberendezés gyártó - termelésének egy részét is Fejér megyei cégéhez telepíti.

2002. november 11. hétfő, 13:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Hydrokarb Munkahenger Javító és Gyártó Kft. folytatja tovább a közelmúltban a felszámolás sorsára jutott pusztaszabolcsi székhelyű Salina-Synker Kft. tevékenységét - értesült lapunk. (Az eladósodott Salina elsősorban különböző mezőgazdasági kisgépek és műszaki gumitermékek gyártásával foglalkozott. (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 15., 8. oldal).) A Hydrokarbban 2001-ben 53,3, a közelmúltban pedig már 97 százalékos tulajdonrészt szerzett az a gyöngyösi székhelyű Lédem 2000 Bt., amely az ország egyik legnagyobb fékberendezés-gyártója és a Knorr Bremse márkakereskedője. A cégnél megerősítették, az üzem és a gyártóberendezések megvásárlását követően folytatni kívánják a Salina Synker tevékenységét, sőt, lehetőség szerint a dolgozókat is tovább foglalkoztatják. Eddig közülük 26-ot vettek fel. Emellett a Lédem egy jelentős fejlesztési program megvalósítására is készül Pusztaszabolcson, amely további létszámbővítéssel jár. Már döntés született arról, hogy a fékalkatrész-gyártást és az úgynevezett porfestést Gyöngyösről a Hydrokarbhoz telepítik.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet