BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Haeringé lehet a Trilak

2002. november 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német Haering GmbH tegnap közleményben bejelentette, hogy ha a TotalFinaElf megállapodik a SigmaKalon nevű festéküzletágának eladásáról az Egyesült Államokban bejegyzett Bain Capital Inc. pénzügyi befektető társasággal, akkor elővásárlási jogával élve megveszi a magyar Trilak-Haering Kft.-t. A magyarországi festékpiacnak mintegy harmadát birtokló Trilakban a TotalFinaElfnek 60 százalékos részesedése van, a Haering tulajdonolja a cég fennmaradó 40 százalékát. A Trilak, amely a tavalyi évet 10,3 milliárd forintos forgalom mellett több mint egymilliárd forint nyereséggel zárta, 90 százalékban a belföldi piacra termel. A 270 főt foglalkoztató társaság nemrég adta át új, automatizált festékgyártó üzemét, amelynek termelésétől jövőre több száz millió forintos árbevétel-növekedésre számítanak. Az új gyárnak, illetve az átlagosan évi 5-6 százalékkal bővülő festékpiacnak köszönhetően a Trilak forgalma az idén mintegy 11 milliárd forint lesz.
H. B.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet