BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem nyomulnak a magyarok Jugoszláviában

2002. november 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jugoszláviai magyar befektetések növelése végett tegnap együttműködési megállapodást írt alá a magyar állami tulajdonban lévő Corvinus Rt. és a vajdasági gazdasági és privatizációs tanácsadó, a Pannon Invest Kft. A társaság a jugoszláviai privatizációs lehetőségekkel kapcsolatban ad tájékoztatást. A Corvinus vezérigazgatója, Várady Zoltán a FigyelőNetnek elmondta, hogy egyelőre csupán négy magyar cég vizsgálja a szerbiai vállalatfelvásárlási lehetőségeket. Bár néhány magyar magánszemély már részt vett a vajdasági privatizációban, a cégek meglehetősen visszafogottak - tette hozzá Haas Róbert, a Pannon Invest igazgatója. Ha a befektetők tovább késlekednek, akkor nemcsak a 250-300 nagyobb társaság magánosításáról, hanem az ennél lényegesen több, a jugoszláv állam és a vajdasági kormány tulajdonában lévő kis- és középvállalatról is lemaradnak - mondta Pásztor István, a vajdasági tartományi kormány alelnöke.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet