BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fehérvárra megy a Parmalat

2002. november 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár egyelőre nem zárja be ceglédi üzemét a Parmalat Hungária Rt., a termelés döntő részét Székesfehérvárra telepítik - tudta meg a NAPI Gazdaság. Az alföldi gyártóbázist a jövőben egy másik céggel közösen kívánják működtetni, s nem kizárt a jelentős létszámleépítés sem.

Ceglédi üzeméből Székesfehérvárra telepíti át a termelés java részét a Parmalat Hungária Rt. - értesült lapunk több forrásból. Ugyanakkor a cégnél határozottan cáfolták, hogy az üzem bezárására készülnének. A Parmalat székesfehérvári központjában hivatalosan ugyan azt közölték, hogy a társaság vezetői a hét végéig Olaszországban tárgyalnak, ám az átszervezéssel kapcsolatos híreket megerősítették. A ceglédi gyártóbázison Szautner Péter kereskedelmi és marketingigazgatótól úgy tudják, hogy az üzemet a jövőben egy másik céggel közösen kívánják továbbműködtetni és fejleszteni. (Információink szerint ugyanakkor a telephely szakmai befektetőnek való értékesítését sem lehet kizárni.) Ha ez sikerül, akkor is csak a túrógyártás marad az alföldi városban. Bár a társaság vezetése ezt egyelőre ugyancsak cáfolja, nem kizárt, hogy az üzemben - egy új tulajdonos megjelenése esetén - jelentős létszámleépítésre kerül sor.
A Parmalat elsősorban a közelgő uniós csatlakozás miatt döntött a termelés átcsoportosításáról, illetve koncentrálásáról. A program részeként Fehérváron egy átfogó fejlesztés kezdődött, amely lehetővé teszi a feldolgozandó tej mennyiségének jelentős növelését. Az új gépsorok telepítése egyébként éppen a napokban kezdődött el. A NAPI Gazdaság úgy tudja, a termelés koncentrálását nemcsak a korábbiaknál fejlettebb gyártás kialakításának igénye indokolta, hanem az is, hogy ezzel fizikailag is közelebb kerüljenek az unió piacához.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet