BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárja cipőgyárát a Roy és Leny

A drasztikus keresletcsökkenés miatt bezárja nágocsi cipőgyárát és még ebben a hónapban felmond összes dolgozójának az amerikai-magyar tulajdonban lévő Roy és Leny Kft. - tudta meg a NAPI Gazdaság. A gyártóbázis kiesése több környékbeli beszállító cégnél is elbocsátásokhoz vezethet, tovább növelve a térség mintegy 20 százalékos munkanélküliségi rátáját.

2002. november 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bezárja nágocsi cipőgyárát és valamennyi dolgozójának felmond az amerikai-magyar tulajdonban lévő Roy és Leny Kft. A cégnél a döntést elsősorban a drasztikus keresletcsökkenéssel indokolták. A csoportos létszámleépítést már a Somogy megyei munkaügyi központ tabi kirendeltségén is bejelentették. Itt közölték, hogy foglalkoztatási szempontból nem az üzem mindössze 37 dolgozója jelenti a legnagyobb gondot, hanem az a több száz várhatóan ugyancsak állás nélkül maradó, akiket a Roy és Leny beszállítói cégei - elsősorban cipőfelsőrész-készítői - foglalkoztattak. A térségben több, döntően bérmunkát végző üzemet működtető Lux-Tex Rehabilitációs Kft.-nek például csaknem száz dolgozója lehet érintett az ügyben.
Lelik Zoltán ügyvezető igazgató úgy nyilatkozott, karádi és egyik tabi üzemük kizárólag a Roy és Lenynek dolgozott. A cégnek végzett bérmunkából tavaly mintegy 40 millió forint árbevételük volt, s idén is hasonló nagyságrenddel számoltak. A társasággal 1998 tavaszától voltak üzleti kapcsolatban, amely ráadásul mintegy 6 millió forinttal tartozik a Lux-Texnek. Az ügyvezető szerint a kieső megrendelést más varrodai tevékenységgel próbálják pótolni, ám ma még nem tudni, milyen sikerrel.
A NAPI Gazdaságnak a munkaügyi központ által is megerősített információi szerint a Roy és Leny csődjét követően dolgozóinak elbocsátására kényszerülhet a térség jó néhány somogyi, tolnai és veszprémi, ugyancsak bérmunkát végző kisüzeme is, amelyekben nem csekély számban Balaton-parti idénymunkások dolgoztak. Mindez tovább növeli majd a 20 százalék körüli munkanélküliségi rátát.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet