A tulajdonos nagyatádi önkormányzat és a budapesti Granu Product Projekt Kft. közel másfél évi előkészítő munka után abban állapodott meg, hogy a cég az évekkel ezelőtt bezárt fegyelmező laktanya területén építheti fel új, környezetbarát technológiával felszerelt gumifeldolgozó üzemét - erősítették meg lapunk információit a városházán. Jóllehet az önkormányzat már korábban hozzájárult az üzem felépítéséhez, a beruházás csak azt követően indulhatott el, hogy valamennyi feltételt sikerült tisztázni.
A legnagyobb gondot az jelentette, hogy a laktanya területe a jövő év nyaráig elidegenítési tilalom alatt áll, így a többhektáros ingatlant a Granu addig nem tudja megvenni. Mindezt most úgy hidalták át, hogy a cég addig bérbe veszi a területet, amelyen már hozzákezdhet az építkezés előkészítéséhez. Várhatóan még az idén elvégzik a szükséges tereprendezést és kiépítik a teljes infrastruktúrát. Az összesen 1,2 milliárd forint értékű beruházás során elsősorban már meglévő épületeket alakítanak át, illetve bővítenek úgy, hogy azok alkalmasak legyenek a gépek betelepítésére, de építenek egy 180 négyzetméteres új, könnyűszerkezetes csarnokot is. A mintegy 30 dolgozót foglalkoztató gumifeldolgozóban várhatóan a jövő év második felében kezdődik el az üzemszerű termelés.
K. Zs.
