Komoly esély van arra, hogy a Videoton keretein belül folytatódik tovább az IBM székesfehérvári gyárában megszűnő merevlemezgyártás - mondta Széles Gábor, a Videoton elnök-vezérigazgatója kedd éjszaka a tv2 Jó estét, Magyarország! című műsorában. Széles szerint a Videoton előrehaladott tárgyalásokat folytat erről a világ legnagyobb winchestergyártóival. Az IBM Székesfehérváron hagyhatja szükséges technológiát, s ebben az esetben a most elbocsátott 3700 alkalmazott mindegyike munkát kapna - hangoztatta az elnök-vezérigazgató. Lapunk megkereste Horváth Balázst, az IBM kommunikációs vezetőjét, aki nem kívánt reagálni. A Videoton elnök-vezérigazgatója tegnap külföldre utazott, ahonnan másfél hét múlva tér haza.
(NAPI)
