Lapunk értesülése szerint lekerült a napirendről a Délhús Rt. értékesítése. A társaság idén az elmúlt évihez hasonló árbevétel mellett várhatóan tovább növeli nyereségét. A biztató eredmények ellenére a reorganizációs program folytatódik, hiszen a belső tartalékok feltárására - különösen az ágazat jelenlegi helyzetében - változatlanul szükség van - mondta lapunknak Lukács György, a társaság vezérigazgatója. Bár a cég eladása jelenleg nincs napirenden, ám ez nem jelenti azt, hogy egy kedvező ajánlatot a tulajdonosok ne mérlegelnének - tette hozzá Lukács.
Az osztrák Pankl Hofmann AG 97 százalékos tulajdonában lévő Délhús értékesítése két évvel ezelőtt azt követően vetődött fel, hogy a cég 1999-et mintegy 600 milliós, 2000-et pedig több mint 200 millió forint veszteséggel zárta. Ezután indult el az az átfogó reorganizációs program, amelynek eredményeként a társaság tavaly már több mint 20 milliárd forint árbevétel mellett százmilliós nyereséggel zárta az évet. Bár az elmúlt hónapok során a külpiacokon sikerült kisebb eredményeket elérni, a stagnáló árbevétel azt jelzi, hogy a húspiac változatlanul telített. Magyarországon és az Európai Unióban szinte egyáltalán nem lehet növelni az értékesítést, a keleti piacok többsége pedig változatlanul kockázatos. Szeptember végén - több feldolgozóüzemmel közösen - a folyamatosan növekvő költségek miatt áremeléssel próbálkoztak, ám ezt a kereskedők visszautasították. Emiatt a Délhúsnak csökkentenie kellett a felvásárlási árakat, illetve várhatóan még az idén - főként az alacsonyabb minőségű élő állatok esetében - kénytelen tovább mérsékelni azokat.
Körtési Zsolt
