Ingyenes vagyonátadással juthat hozzá két újabb laktanyához a nagykanizsai önkormányzat. Ezt minapi - immár harmadik idei - látogatása alkalmából maga a miniszterelnök közölte a város vezetőivel. Medgyessy Péter az országos választások előtt néhány nappal is hasonlóképp nyilatkozott, ám a nyáron a kormány - elődjéhez hasonlóan - elvetette ezt a megoldást. (Egy harmadik nagykanizsai laktanyát a közelmúltban ugyan ingyen kapott meg a város, ám ez nem az ipari területen található.) A tulajdonos ÁPV Rt. a döntést követően azt közölte a helyhatósággal, hogy a két laktanyát és a hozzá tartozó mintegy 50 hektáros területet - megfelelő befektetői ajánlat esetén - egy új közös cégbe kívánják apportálni. Ezt megelőzően azonban a Gábor Áron és a Kossuth laktanyát ismét felértékelik (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 13., 1-4. oldal).
A nagykanizsai önkormányzatnál az újabb miniszterelnöki bejelentést követően úgy vélik, a helyhatósági választások után akár az olasz Redilcóval is újrakezdődhetnek a közelmúltban megszakadt tárgyalások a mintegy 600 millió dolláros beruházás megvalósításáról.
Sólyom Gábor, a két fél által a beruházási program megvalósítására létrehozott, ám időközben végelszámolt NagyPlusz Rt. vezérigazgatója lapunknak immár többször is úgy nyilatkozott, a beruházás megvalósításának lehetőségével csak akkor foglalkoznak ismét, ha az ingatlanok tulajdonviszonyai megnyugtató módon tisztázódnak, s egységes városvezetéssel, illetve képviselő-testülettel ülhetnek le tárgyalni. Erre legkorábban a helyhatósági választások után kerülhet sor.
Körtési Zsolt
