Közel félmilliárd forint értékű beruházásról döntött a Péti Nitrogénművek Rt. új tulajdonosa. Az energiafelhasználás további csökkentése érdekében hozzálátnak az ammóniaüzem korszerűsítéséhez. Ezzel párhuzamosan még az idén 1-2 százalékos létszámcsökkentésre is sor kerül a jelenleg 1040 dolgozót foglalkoztató társaságnál. Leépítés azonban csak azokon a területeken várható, ahol automatizálják a termelést.
A Nitrogénművek Rt. 100 százaléka több mint 20 millió dollárért a közelmúltban került a nyíregyházi székhelyű Bige Holding (BH) Kereskedelmi és Termelő Kft. tulajdonába, azt követően, hogy a Mol Rt. és a Nitrogénművek Vegyipari Rt. profiltisztítás miatt megvált 59,38 százalékos tulajdonrészétől, majd a holland Hydro Central Europe is eladta 40,6 százalékos részvénycsomagját (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 2., 7. oldal). A BH a vételárat 19 százalékban saját forrásból, a többit az OTP Bank Rt., illetve a Kereskedelmi és Hitelbank Rt. hiteléből fedezte. Lapunk információi szerint a kölcsönt 2010-ig a Nitrogénművek nyereségéből fizetik vissza.
(NAPI)
