BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vitatott vezetőcserék a Ten-Kopnál

2002. szeptember 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tengelici székhelyű Ten-Kop Rt. rendkívüli közgyűlésén visszahívták a háromtagú igazgatóságból Buják Imre elnökigazgatót és Prikker Gabriella gazdasági igazgatót, valamint a felügyelőbizottság valamennyi tagját. Az új összetételű igazgatóságnak Takács Imre, Nyirati István és Kékes Béla lett tagja. A döntésre néhány nappal azt követően került sor, hogy - lapunk információi szerint 25 százalékot meghaladó mértékben - módosult a társaság tulajdonosi szerkezete. A leváltottak úgy vélik, a cég közgyűlését jogszerűtlenül hívták össze, mert a tulajdonosváltást a cégbíróság még nem jegyezte be, ezért az ott meghozott döntések érvénytelenek. Az ügyben a végső szót a Tolna Megyei Bíróság mondja ki.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet