Az Észak-dunántúli Áramszolgáltató (Édász) Rt. és a Közép-dunántúli Gázszolgáltató (Kögáz) Rt. alkotta konzorcium nyerte azt a közbeszerzési pályázatot, amelyet a városi távhőszolgáltató rendszer korszerűsítésére írt ki a helyi önkormányzat tulajdonában lévő Városgazdálkodási Rt. A több mint félmilliárd forintos beruházás keretében olyan gázmotoros kapcsolt erőművi blokk épül, amely hő- és villamos energiát termel. A jövő év elejére - a tervek szerint januárra - megvalósuló beruházás révén a helyi távfűtési díjak a korábban tervezettnél kisebb mértékben emelkednek majd. A nagykanizsai székhelyű Kögáznál közölték, nemcsak a földgázszállításban, hanem az erőmű üzemeltetésében is részt vesznek.
(NAPI)
