BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Széphőbe apportálják a Fűtőerőmű Kft.-t

A tulajdonos székesfehérvári önkormányzat döntése értelmében a város távfűtőrendszerét működtető Széphő Rt.-be apportálják a Fűtőerőmű Kft.-t. A társaságot a jövő év közepéig holdinggá szervezik, négy önálló kft.-t hoznak létre, majd hozzákezdenek az erőmű korszerűsítéséhez.

2002. szeptember 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A székesfehérvári önkormányzat, amely az egykori tanácsi ingatlankezelő vállalatból létrejött Széphő Rt.-ben 94 százalékos, a Fűtőerőmű Kft.-ben pedig 100 százalékos tulajdonos, már korábban döntött arról, hogy cégeinek tevékenységét racionalizálja (NAPI Gazdaság, 2001. június 8., 8. oldal). Az átszervezésre, illetve a működési struktúra megváltoztatására elsősorban a társaságok tevékenységének átláthatósága és a várható költségcsökkentés miatt van szükség. A Széphő Rt.-t holdinggá szervezik és a jövő év közepéig négy önálló kft.-t hoznak létre. A cégek energiatermeléssel, távhőszolgáltatással, ingatlankezeléssel, illetve építőipari és karbantartó tevékenységgel foglalkoznak majd. Lapunkkal a városházán közölték, az önkormányzat elvi döntést hozott arról is, hogy a két, távfűtéssel, illetve energiatermeléssel foglalkozó társaságot később - várhatóan 2004-től - összeolvasztják. A hosszú peres eljárás után ismét kizárólag helyhatósági tulajdonba került székesfehérvári Fűtőerőmű Kft. jelenleg korszerűtlen, úgynevezett forróvíz-kazánokkal csupán hőenergiát termel. A város a szervezeti átalakulásokat követő, a tervek szerint több milliárd forintos beruházási program révén olyan - néhány hazai nagyvárosban, például Győrben és Budapest egyes kerületeiben már jól bevált - rendszert szeretne megvalósítani, amely lehetővé teszi a kapcsolt áramtermelést is, mert így csökkenthetők a távfűtés folyamatosan emelkedő költségei.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet