A helyhatóságnál megerősítették, Nagykanizsai Régió Ipari Park és Logisztikai Kft. néven új céget alapítottak annak érdekében, hogy - a korábbi kormánydöntésnek megfelelően - a tulajdonos ÁPV Rt. apportálhassa a két laktanyát és a hozzá tartozó mintegy 50 hektáros területet. Arról is megállapodás született, hogy az ingatlanokat - a Gábor Áron és a Kossuth laktanyát - felértékelik, s néhány héten belül a tranzakció valamennyi, még függőben lévő részletét tisztázzák. Az önkormányzatnál úgy vélik, hamarosan újrakezdődhetnek a közelmúltban megszakadt tárgyalások az olasz Redilcóval, esetleg egy másik befektetővel a mintegy 600 millió dolláros beruházás megvalósításáról. A helyhatóság azt követően döntött az új cég létrehozásáról, hogy a kormány - elődjéhez hasonlóan - elvetette az ingyenes vagyonátadás lehetőségét, bár erre a kormányfő még a választások előtt ígéretet tett (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 13., 1-4. oldal).
Sólyom Gábor, a két fél által a beruházási program megvalósítására létrehozott, ám időközben végelszámolt NagyPlusz Rt. vezérigazgatója immár többször úgy nyilatkozott, a beruházás megvalósításának lehetőségével csak akkor foglalkoznak ismét, ha az ingatlanok tulajdonviszonyai megnyugtató módon tisztázódnak, s egy egységes városvezetéssel, illetve képviselő-testülettel ülhetnek le tárgyalni. Erre legkorábban a helyhatósági választások után kerülhet sor.
Körtési Zsolt
