BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödével növeli árbevételét a magyar Xerox

2002. szeptember 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ez év augusztusáig irodatechnikai eszközökre, berendezésekre hirdetett közbeszerzési pályázatokon 350 ezer dollár értékű megrendelést nyert el a Xerox Magyarország Kereskedelmi Kft. (XMK), amely e termékkörből tavaly egész évben 150 ezer dollárért szállított állami intézményeknek. Idén még 200-250 ezer dolláros megrendeléssel számolnak a cégnél, amelynek egész évi tervezett árbevétele 29-30 millió dollár, 20 százalékkal több a tavalyinál - mondta a NAPI Gazdaságnak Ablonczy Balázs értékesítési és marketingvezető. Idén a várható forgalmat időarányosan elérte az XMK, amely most vezette be a magyar piacra a nyomtatót, másolót és szkennert is tartalmazó, illetve működtető DocuColor berendezéseket. A társaság szerint itthon is érvényesül majd az a tendencia, hogy a fekete-fehér másolókat fölváltják a színes nyomtatásra, illetve másolásra alkalmas berendezések. Az XMK arra törekszik, hogy az irodai színes nyomtatók területén elért 30 százalékos piaci részesedését jövőre 40 százalék körülire növelje.
B. G.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet