BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbocsátások a Videotonnál

2002. szeptember 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elektronikai ipar tovább mélyülő válsága miatt a napokban bezárja mintegy 900 dolgozót foglalkoztató, a Veszprémi Ipari Parkban lévő gyárát a Videoton Holding Rt. - tudta meg a NAPI Gazdaság a helyhatóságtól, s az információt megerősítették a cégnél is. Az elektronikai alkatrészgyártó cégnél néhány napja gyakorlatilag leállt a munka, s mintegy 700 dolgozónak már fel is mondtak. A többieknek, akik az üzem bezárásával kapcsolatos feladatokat végzik, várhatóan az év végéig kell távozniuk. Úgy tudjuk, hogy a Videoton valamennyi elbocsátott dolgozónak állást ajánl másik két veszprémi üzemében, ahol jelenleg is munkaerőhiány van. Megtudtuk azt is, hogy a Videoton a közeljövőben Székesfehérváron ugyancsak létszámcsökkentést tervez, ennek mértékéről azonban még nem született döntés.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet