Az elektronikai ipar tovább mélyülő válsága miatt a napokban bezárja mintegy 900 dolgozót foglalkoztató, a Veszprémi Ipari Parkban lévő gyárát a Videoton Holding Rt. - tudta meg a NAPI Gazdaság a helyhatóságtól, s az információt megerősítették a cégnél is. Az elektronikai alkatrészgyártó cégnél néhány napja gyakorlatilag leállt a munka, s mintegy 700 dolgozónak már fel is mondtak. A többieknek, akik az üzem bezárásával kapcsolatos feladatokat végzik, várhatóan az év végéig kell távozniuk. Úgy tudjuk, hogy a Videoton valamennyi elbocsátott dolgozónak állást ajánl másik két veszprémi üzemében, ahol jelenleg is munkaerőhiány van. Megtudtuk azt is, hogy a Videoton a közeljövőben Székesfehérváron ugyancsak létszámcsökkentést tervez, ennek mértékéről azonban még nem született döntés.
K. Zs.
