A napokban újabb 25 százalékos részvénypakettet vásárolt a Mecsek Füszért (MF) Rt. a Sláger Rt.-ben. A cég 20 millió forint értékű részvényhez jutott, illetve három nagytulajdonos vált meg slágeres papírjainak egy részétől. Az MF tulajdonrésze így 51 százalékra nőtt. A változásokat tegnap hagyta jóvá az idei évet hárommilliárdos forgalommal záró Sláger közgyűlése. A hálózat fejlesztése lassan halad, ám a forrásokat a logisztikai-informatikai háttér és - a boltok adottságaiból fakadóan - a minőségi szolgáltatás kialakítása köti le. A közgyűlés tegnap jóváhagyta Bányai Kornél logisztikai és kereskedelmi vezérigazgató-helyettes kinevezését is. Az új vezető a GlaxoSmithKline Kft.-től igazolt a Slágerhez. A mintegy 150 kis alapterületű élelmiszerüzletet működtető Slágerben az MF tavaly év végén szerzett 25 százalékos részesedést. A tranzakciót stratégiai befektetésnek szánta, ugyanis így jutott erősebb pozícióhoz a fővárosi kiskereskedelemben. Az MF a Coop Hungary Rt. egyik regionális beszerzési központját működteti. A tulajdonszerzést követően a Sláger boltjainak harmada a Coop-hálózathoz csatlakozott.
H. Gy.
