BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindulhat a Blanking letenyei beruházása

A többmilliárdos beruházás működtetéséhez szükséges új villamos távvezeték kiépítésével minden akadály elhárul az elől, hogy lemezmegmunkáló üzemet építsen Letenyén a The Blanking S.r.L. A hétezer négyzetméteres gyártóbázison már a jövő év első felében megkezdődhet a termelés.

2002. szeptember 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beruházó milánói székhelyű The Blanking S.r.L., a Dél-dunántúli Áramszolgáltató (Dédász) Rt., valamint a helyi önkormányzat néhány nappal ezelőtt megállapodott abban, hogy új, 20 kilovoltos villamos vezetéket építenek ki a letenyei Mura ipari parkhoz. Ezzel minden akadály elhárult az elől, hogy az olasz cég gyártóbázist építsen a korábban a helyhatóságtól 15 millió forintért megvásárolt 3,1 hektáros területen. A megállapodás értelmében az összesen mintegy 120 millió forint értékű, Nagykanizsa és Letenye között megépülő vezetékhálózat kialakításához a The Blanking 20 millió forinttal járul hozzá.
Ezzel párhuzamosan hozzáfognak annak a mintegy hétezer négyzetméteres, többmilliárdos beruházás eredményeként megvalósuló gyártóbázisnak a felépítéséhez, amely - várhatóan 2003 tavaszától - lemezmegmunkálással foglalkozik majd. Az új üzemben egyébként elsősorban különböző elektromotorok alkatrészei készülnek. A The Blanking gyártóbázisa kezdetben 60, később pedig már 110 dolgozót foglalkoztat majd. A helyhatóságtól kapott információk szerint a milánói céget várhatóan több - lapunk értesülése szerint két - beszállítója is követi a 10 hektáros Mura ipari parkba. Az olasz cégek a még meglévő kéthektáros szabad területet kívánják megvenni. A városházán azonban a szerződések aláírása előtt nem kívántak további részleteket elárulni.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet