BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromnegyed milliárdot kap a Viasat3

Jelentős beruházást hajt végre a Viasat3-ban skandináv tulajdonosa. A magyar tévé a tőkeinjekcióból új valóságshow-t indít, illetve újabb sorozatokat és egész estés filmeket vásárol. A beruházástól a nézettség további növekedését remélik a csatornánál.

2002. augusztus 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 750 millió forintos befektetést hajt végre a Viasat3 tévécsatorna tulajdonosa, a svéd Modern Times Group (MTG) AB. A magyar kereskedelmi tévé ebből az összegből kívánja finanszírozni őszi műsorstruktúráját, amely most is három pillérre épül - mondta lapunknak Csapó Szabolcs, a Viasat3 üzletfejlesztési igazgatója. Ezen a csatornán is szeptembertől indul egy újabb valóságshow, amely alternatívát kínál a két nagy kereskedelmi csatorna hasonló műsoraival szemben.
Ezzel, illetve a két nagy kereskedelmi csatorna műsoraival, valóságos show-dömpingre lehet számítani az őszi idényben. Csapó szerint a Farm című műsor sokkal inkább „túlélő” jellegű lesz, mint a Big Brother vagy a Való Világ. A történet egyszerű, néhány fiatalt összezárnak egy farmra, ahol önellátóak lesznek, s maguk döntenek arról, hogy például másnap mit esznek. A műsorszerkezet másik pillérét az egész estés filmek jelentik, míg a harmadikat a sorozatok. A sikeres szappanoperákból újabb, eddig itthon még nem játszott részeket vásároltak meg, ahogyan erre törekedtek a nagyfilmek vásárlásánál is.
A magyar cég az anyavállalat pénzügyi eredményét mintegy 58 millió svéd koronával, vagyis körülbelül 1,5 milliárd forinttal rontotta (NAPI Gazdaság, 2002. március 12., 9. oldal). Csapó szerint ez természetes, hiszen a magyar cég jelenleg is a befektetési szakaszban van, s legalább három-négy év kell, hogy üzemi nyereséget termeljen. Mint mondta, a csatorna elsődleges célja, hogy alacsony ráfordítás mellett minél nagyobb értékesítési eredményeket érjen el. A tévénél ezzel jelenleg 18-an foglalkoznak, vagyis az alacsony ráfordítás adott - tette hozzá Csapó.
A csatorna a hirdetők megnyerésére rövid kampányba kezd, s a reklámfelületet az eddigi árak töredékéért kínálja majd. A cég bízik abban, hogy a csatorna nézettségi adatai visszaigazolják, hogy érdemes hirdetni a tévénél. A Viasat3 a saját állítása szerint a harmadik legnézettebb csatorna a 18-49 évesek körében.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet