BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagykanizsai stadionját árulja a Kögáz

2002. augusztus 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tulajdonos Közép-Dunántúli Gázszolgáltató (Kögáz) Rt. értékesíteni kívánja az egykor sok ezer néző által látogatott helyi labdarúgó-stadiont. A döntésben nem kis része volt annak, hogy az egykor nagy hírű, a bajnokság élvonalában még Olajbányászként szereplő klub idén tavasszal már a másodosztályból is kiesett, sőt ezt követően a harmadosztályba sem neveztek. (A tavaszi idényben azért szerepelt Kögáz-Nagykanizsa FC néven a csapat, mert a tulajdonos gázszolgáltató társaság a pályát - átmeneti kompromisszumként - ingyen bocsátotta a klub rendelkezésére.) Ugyanakkor a cég, miután a város hatályos rendezési terve csak a terület sportcélú hasznosítását teszi lehetővé, már korábban azt ajánlotta az önkormányzatnak, vegye meg a korábban számos más sportágnak, sőt az iskolai testedzésnek is otthont adó létesítményt.
A Kögáz által megjelölt vételárat ugyan egyik fél sem kívánta nyilvánosságra hozni, de a városházáról kapott információk szerint milliárdos nagyságrendű összegről volt szó. A felek elképzelései között több száz millió forint volt a különbség, ezért az ajánlatot elutasították. A képviselőtestületen belül egyébként ma is erősen megoszlanak a vélemények abban a tekintetben, hogy a jelentős finanszírozási gondokkal küzdő helyhatóság megengedhet-e magának egy stadionvásárlást. Ráadásul a meglehetősen rossz állapotú létesítményegyüttes felújítása és működtetése ugyancsak milliárdokba kerülne, s ez minden évben folyamatosan terhelné a város kasszáját.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet