Megfeneklett a zalakarosi fürdőfejlesztési program, miután a helyi önkormányzat tulajdonában lévő Gránit Gyógyfürdő Rt. nem kapott központi támogatást a tervezett beruházások megvalósításához - erősítették meg lapunk önkormányzati forrásból származó információit a cégnél. Az ország egyik legnagyobb forgalmú fürdőkomplexumát működtető társaság újabb 1,25 milliárd forintos fejlesztési programjához a Széchenyi terv keretében 625 millió forint központi támogatásra pályázott, ám kérelmüket a Gazdasági Minisztérium (GM) még májusban elutasította. Az indoklás szerint a régióban nem a fürdő-, hanem a szálláshely-fejlesztésben indokolt az állami szerepvállalás. (A térségben korábban számos fürdő fejlesztéséhez adtak központi támogatást.) A Gránit Gyógyfürdő Rt. főkönyvelője közölte, nem tud arról, hogy az ügy a kormányváltást követően bármilyen pozitív fordulatot vett volna, sőt egy azóta benyújtott, 275 millió forintra szóló támogatási kérelmükre sem érkezett még válasz.
A társaság tavaly elfogadott középtávú fejlesztési programja szerint összesen 1,75 milliárd forint értékű beruházást szerettek volna megvalósítani az évente átlagosan több mint 700 ezer vendéget fogadó zalakarosi gyógyfürdőben. A program felgyorsítása érdekében a tulajdonos önkormányzat már korábban 360 millió forintos tőkeemelést hajtott végre a jelenleg 585 millió forint jegyzett tőkéjű társaságnál. (Ennek keretében egyébként 300 millió forint értékben újabb 4 hektáros területet apportáltak a cégbe a további ingatlanfejlesztések megvalósítása érdekében.)
A 120 állandó dolgozót foglalkoztató Gránit Gyógyfürdő Rt. az elmúlt években átlagosan 1 milliárd forint feletti nettó árbevétel mellett 300 millió forintot meghaladó adózás előtti nyereséget ért el, amelyet a tulajdonos teljes egészében a fürdő fejlesztésére fordított.
Körtési Zsolt
