Továbbra is az ÁPV Rt. tulajdonában marad az a két laktanya és a hozzá tartozó több mint 50 hektáros terület, amely - ha a város birtokába kerül - lehetővé tette volna a korábban meghiúsult együttműködés folytatását az olasz Redilco S.p.A.-val. A döntésről - minapi nagykanizsai látogatása alkalmával - a miniszterelnök tájékoztatta az érintetteket.
A kormány álláspontja szerint a Gábor Áron és a Kossuth laktanyát, valamint a hozzájuk tartozó területet tőkeerős befektető jelentkezése esetén a tulajdonos ÁPV Rt. viszi majd be a létesítmény felépítésére és működtetésére létrehozott közös cégbe. Ugyanakkor a nagykanizsai önkormányzat azonnali hatállyal térítésmentesen megkapja az ugyancsak állami tulajdonban lévő Thury laktanyát (amelyet a helyhatóság nem kíván továbbadni, hanem oktatási célra hasznosítana) - közölte a városvezetéssel a kormányfő.
Medgyessy Péter a választások előtt néhány nappal, ugyancsak egy nagykanizsai látogatása során ígéretet tett a Redilco-beruházásra kiszemelt ingatlanegyüttes ingyenes átadására (NAPI Gazdaság, 2002. július 31., 1-5. oldal). Sólyom Gábor, a két fél által a beruházási program megvalósítására létrehozott, ám időközben végelszámolt NagyPlusz Rt. vezérigazgatója változatlanul úgy véli, hogy a beruházás lehetőségével az olaszok csak akkor foglalkoznak ismét, ha az ingatlanok az ÁPV Rt.-től az önkormányzat tulajdonába kerülnek. Érdemi tárgyalások pedig csak a helyhatósági választások után kezdődhetnek, hiszen a Redilco még egyszer nem kíván egyezkedni, s pláne közös céget alapítani olyan önkormányzattal, amelyben a szocialista városvezetés és az ellenzéki többségű képviselő-testület között nincs teljes egyetértés. A volt vezérigazgató hozzátette, nem tartja kizártnak, hogy a Redilco a történtek után másutt keres alkalmas ingatlant.
A város korábban azt szerette volna, ha a két ingatlan és a hozzájuk tartozó terület ingyenes vagyonjuttatással kerül a tulajdonába, míg az ÁPV Rt.-nél az előző vezetésnek is az volt az álláspontja, hogy ha a sokmilliárdos ingatlanfejlesztésre létrehozott cég megfelelő üzleti tervet dolgoz ki, a laktanyákat apportként viszik be a társaságba.
A milánói székhelyű Redilco S.p.A. és a nagykanizsai önkormányzat még tavaly júliusban állapodott meg arról, hogy 21 millió forintos alaptőkével NagyPlusz Rt. néven közös céget hoz létre a helyi ipari park fejlesztésére, működtetésére, valamint a betelepítés megszervezésére. Ezzel együtt született döntés arról is, hogy a cég alaptőkéjét - a beruházások megvalósításával párhuzamosan - 1,7 milliárd forintra emelik, sőt már az első betelepülő vállalkozások nevét is közölték (NAPI Gazdaság, 2001. október 24., 8. oldal). Az összesen több mint 100 hektáros területen megvalósuló beruházások a tervek szerint 2008-ban már közel 10 ezer embert foglalkoztattak volna.
K. Zs.
Medgyessy Péter a választások előtt néhány nappal, ugyancsak egy nagykanizsai látogatása során ígéretet tett a Redilco-beruházásra kiszemelt ingatlanegyüttes ingyenes átadására (NAPI Gazdaság, 2002. július 31., 1-5. oldal). Sólyom Gábor, a két fél által a beruházási program megvalósítására létrehozott, ám időközben végelszámolt NagyPlusz Rt. vezérigazgatója változatlanul úgy véli, hogy a beruházás lehetőségével az olaszok csak akkor foglalkoznak ismét, ha az ingatlanok az ÁPV Rt.-től az önkormányzat tulajdonába kerülnek. Érdemi tárgyalások pedig csak a helyhatósági választások után kezdődhetnek, hiszen a Redilco még egyszer nem kíván egyezkedni s pláne közös céget alapítani olyan önkormányzattal, amelyben a szocialista városvezetés és az ellenzéki többségű képviselő-testület között nincs teljes egyetértés. A volt vezérigazgató hozzátette, nem tartja kizártnak, hogy a Redilco a történtek után másutt keres alkalmas ingatlant.
A város korábban azt szerette volna, ha a két ingatlan és a hozzájuk tartozó terület ingyenes vagyonjuttatással kerül a tulajdonába, míg az ÁPV Rt.-nél az előző vezetésnek is az volt az álláspontja, hogy ha a sokmilliárdos ingatlanfejlesztésre létrehozott cég megfelelő üzleti tervet dolgoz ki, a laktanyákat apportként viszik be a társaságba.
A milánói székhelyű Redilco S.p.A. és a nagykanizsai önkormányzat még tavaly júliusban állapodott meg arról, hogy 21 millió forintos alaptőkével NagyPlusz Rt. néven közös céget hoz létre a helyi ipari park fejlesztésére, működtetésére, valamint a betelepítés megszervezésére. Ezzel együtt született döntés arról is, hogy a vállalkozás alaptőkéjét - a beruházások megvalósításával párhuzamosan - 1,7 milliárd forintra emelik, sőt már az első betelepülő vállalkozások nevét is közölték (NAPI Gazdaság, 2001. október 24., 8. oldal). Az összesen több mint 100 hektáros területen megvalósuló beruházások a tervek szerint 2008-ban már közel 10 ezer embert foglalkoztattak volna.
K. Zs.
