Néhány éven belül a bábolnai székhelyű Loba Kft. válhat a McDonald's legnagyobb kelet-közép-európai baromfikészítmény-beszállítójává, ennek érdekében a cég egymilliárdos beruházást hajtott végre. Ennek keretében növelte kapacitását, illetve az új uniós szabványoknak megfelelően alakította ki minőségbiztosítási és higiéniai rendszerét. A cég nemrég kapott jogosítványt húskészítményeknek az unióba történő szállítására - derült ki a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. A Loba évi ötezer tonnás húspogácsa-kapacitását gyakorlatilag a McDonald's köti le. A magyar hálózaton kívül a társaság főként cseh és bolgár McDonald's éttermekbe exportál.
A Loba csirke-, marha- és sertéshúsból készült termékeket gyárt, tavalyi nettó árbevételének 25 százaléka exportból származott. Idén ezt 30 százalékra kívánják növelni - mondta Erdélyi György ügyvezető. A cég a tavalyi évet 2,8 milliárd forintos nettó árbevétellel zárta, saját tőkéje 300 millió forint, a jegyzett tőkéje pedig 153 millió. A társaság legnagyobb tulajdonosa az L+O International Holding GmbH, mintegy 50 százalékos részesedéssel, a cégben 34 százaléka van a Bábolna Rt.-nek, a fennmaradó rész egy magánszemély tulajdona. A tavaly mintegy négyezer tonna terméket előállító társaság a kapacitását rövidesen 7-8 ezer tonnára kívánja emelni. A McDonald's jelenleg 80-100 közvetlen beszállítóval dolgozik, ezek közül 12-15 olyan, amely a fő alapanyagokat, a félkész krumplit vagy a szendvicsek alapanyagát szállítja, s mindössze 2-3 cég van, amely importálja az alapanyagokat - közölte Bene Knezevic, a McDonald's Magyarország Kft. ügyvezetője.
H. Gy.
