BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elmarasztalták az Orfű Pécsi-tó ügyvezetőjét

2002. augusztus 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vesztegetés miatt első fokon egyévi felfüggesztett börtönre és 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a Pécsi Városi Bíróság a térségbeli önkormányzatok tulajdonában lévő Orfű Pécsi-tó Regionális Fejlesztő és Üzemeltető Kht. ügyvezetőjét, Pozsonyi Istvánt. A társaság 2,5 éve nagy értékű ingatlanok kezelői jogával rendelkezik, egyebek mellett Abaliget és Orfű térségében lévőkével; ezek jelentős részét bérbe adják. Az ügyvezető tavaly februárban kötött bérleti és hasznosítási szerződést az abaligeti tavakra egy vállalkozóval. A bíróság megállapítása szerint a felek évi nettó egymillió forintban egyeztek meg, ám Pozsonyi cserébe még 500 ezer forintot kért. Az ügyvezető azt is közölte a bérlővel, hogy ha az összeget nem kapja meg, felmondja a szerződést. A vállalkozónak azonban nem volt ennyi pénze. Májusban viszont hajlandóságot mutatott 300 ezer forint kifizetésére, ám előtte rendőrségi feljelentést tett. A pénz átadását követően Pozsonyit őrizetbe vették. A vádlott és védője fellebbezett az ítélet ellen.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet