Nagykanizsai gyárában újabb 90 milliós környezetvédelmi beruházás megvalósításába kezdett a GE Hungary Rt. Augusztus végéig korszerűsítik a cég 18 ezer köbméteres szennyvíztározóját, amely az üzemi felületkezelések során keletkezett, fizikai és kémiai tisztításon már átesett szennyvizet fogadja be. A húsz éve épült tárolóból mintegy ezer tonna iszapot szállítanak el az aszód-galgamácsai veszélyeshulladék-lerakóba. A beruházást követően a vízzáró agyagréteg mellett a tározóba terített fólia, valamint egy elektronikus szivárgásjelző rendszer is a biztonságot szolgálja majd.
(NAPI)
