BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drasztikus létszámleépítés várható az IBM székesfehérvári gyárában

Lapunk információja szerint drasztikus leépítés várható az IBM magyar gyártócégénél. Egy kisebb mértékű karcsúsítás már hetekkel ezelőtt megkezdődött az IBM székesfehérvári gyárában, ám a végleges nagyságrendről és a határidőről most született döntés. E szerint a gyártóbázis létszáma őszre 5700-ról 2500-ra apadhat.

2002. július 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyár végéig mintegy 3200 dolgozójától válik meg az IBM székesfehérvári gyára - tudta meg a NAPI Gazdaság. Értesülésünket, amely szerint a júniusban még mintegy 5700 embert foglalkoztató gyártóbázis létszáma szeptemberre 2500-ra apad, több, magát megnevezni nem kívánó alkalmazott is megerősítette, egyebek mellett egy belső használatra szánt elektronikus levélre hivatkozva. A cég elsősorban próbaidős, bérelt és lejárt szerződésű dolgozóitól kíván megválni, de nem kizárt az sem, hogy jó néhányan közös megegyezéssel távoznak. Értesülésünket Ana Glisic, az IBM közép-európai kommunikációs menedzsere egyelőre nem kívánta sem megerősíteni, sem cáfolni.
Az elbocsátásokra azt követően kerül sor, hogy az IBM több merevlemez-meghajtó gyártásával foglalkozó üzemét - így a székesfehérvári gyárat is - a japán Hitachi vette át (NAPI Gazdaság, 2002. június 5., 1-6. oldal). További létszámleépítést tesz szükségessé, hogy Székesfehérváron egyes termékek gyártását megszüntetik, a helyükbe lépő újakat pedig most tesztelik. Lapunk információja szerint egy kisebb mértékű létszámleépítés már hetekkel ezelőtt megkezdődött, ám a végleges nagyságrendről és a határidőről most született döntés.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet