A nyár végéig mintegy 3200 dolgozójától válik meg az IBM székesfehérvári gyára - tudta meg a NAPI Gazdaság. Értesülésünket, amely szerint a júniusban még mintegy 5700 embert foglalkoztató gyártóbázis létszáma szeptemberre 2500-ra apad, több, magát megnevezni nem kívánó alkalmazott is megerősítette, egyebek mellett egy belső használatra szánt elektronikus levélre hivatkozva. A cég elsősorban próbaidős, bérelt és lejárt szerződésű dolgozóitól kíván megválni, de nem kizárt az sem, hogy jó néhányan közös megegyezéssel távoznak. Értesülésünket Ana Glisic, az IBM közép-európai kommunikációs menedzsere egyelőre nem kívánta sem megerősíteni, sem cáfolni.
Az elbocsátásokra azt követően kerül sor, hogy az IBM több merevlemez-meghajtó gyártásával foglalkozó üzemét - így a székesfehérvári gyárat is - a japán Hitachi vette át (NAPI Gazdaság, 2002. június 5., 1-6. oldal). További létszámleépítést tesz szükségessé, hogy Székesfehérváron egyes termékek gyártását megszüntetik, a helyükbe lépő újakat pedig most tesztelik. Lapunk információja szerint egy kisebb mértékű létszámleépítés már hetekkel ezelőtt megkezdődött, ám a végleges nagyságrendről és a határidőről most született döntés.
(NAPI)
