Az egyik legjobban prosperáló hazai szövetkezet, az Univer Kereskedelmi Ipari és Gazdaszövetkezet nemrég tartott közgyűlésén döntött a részvénytársasággá átalakulásról - tájékoztatta lapunkat Kovács Imre elnökhelyettes. Az átalakulást 2005. december 31-ig törvényi rendelkezés értelmében amúgy is meg kellene valósítani, de nem kívántak az előírt határidőig várni. A tőkeemelés a részvénytársaságban nem időszerű kérdés, de nem lehet kizárni - tette hozzá Kovács.
A társaság saját tőkéje az átalakulással annyival csökken, amennyivel a kötelezettségállomány növekszik, ami abból adódik, hogy több szövetkezeti tag nem kívánt a rt.-ben tulajdonos lenni, így a kötelezettségnövekmény a velük szemben keletkezett adósságot takarja. Az Univer-csoport a tavalyi évet 18,3 milliárd forint árbevétel mellett 1,5 milliárd forint adózás előtti eredménnyel zárta. Idén 21 milliárd forint forgalmat terveznek, 1,3 milliárd forint adózás előtti nyereséggel. Kovács elmondta, hogy az első félév eredménye alapján valószínűleg teljesíteni tudják a pénzügyi tervet.
Á. A.
