BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb gyártást hoz a Valeo

2002. július 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány héten belül németországi üzeméből a teherautók és haszongépjárművek kapcsolóinak teljes gyártását magyarországi cégéhez telepíti a Valeo-csoport - tudta meg a NAPI Gazdaság. A Valeo Auto-Electric Magyarország Kft., amely tavaly 50 százalékkal növelte árbevételét, újabb ötvenfős létszámbővítésre készül. Ugyanakkor a szekszárdi üzem építését elhalasztotta a francia autóipari beszállító.

Elsősorban a folyamatosan növekvő termelési költségek miatt németországi gyárából a teljes teherautó- és haszongépjármű-kapcsológyártást veszprémi cégéhez telepíti a francia Valeo-csoport. Erre néhány héten belül kerül sor - erősítették meg lapunk információit a veszprémi székhelyű Valeo Auto-Electric Magyarország Kft.-nél. A jelenleg 680 dolgozót foglalkoztató cégnél ez várhatóan további mintegy 50 fős létszámbővítéssel is együtt jár majd. A Valeo már korábban bezárta a németországi Baumenheimben lévő szenzor- és kapcsológyárat, annak termelését Wemdingbe, illetve Veszprémbe telepítették (NAPI Gazdaság, 2001. november 7., 6. oldal). A francia érdekeltségű német Valeo Auto-Electric Co. KG. 1998-ban, 23 ezer német márkás jegyzett tőkével hozta létre a veszprémi székhelyű Valeo Auto-Electric Magyarország Gépjárműalkatrész-gyártó Kft.-t. Az üzem kezdetben egy bérelt telephelyen működött, majd 2000-ben 2,2 milliárd forintos költséggel több mint 10 ezer négyzetméteres gyártóbázist építettek. A társaság telephelyét már akkor úgy alakították ki, hogy az később igény szerint bővíthető legyen. Időközben Veszprémben létrehozták a cég termékfejlesztő bázisát és logisztikai központját is. Az egyre nagyobb gyártási volumennek köszönhetően a társaság tavaly a korábbi évhez képest csaknem 50 százalékkal, 50 millió euróra növelte nettó árbevételét. Elsősorban az új termékeknek köszönhetően idén pedig további tízszázalékos árbevétel-növekedéssel kalkulálnak. A Valeónál korábban úgy tervezték, hogy a szekszárdi ipari parkban egy második magyarországi üzemet is létesítenek. Az ehhez szükséges öthektáros területet már meg is vették, ám az Egyesült Államok elleni terrortámadást követően - az iparágban is érzékelhető egyre nagyobb recesszió miatt - a beruházást egyelőre elhalasztották, s inkább a veszprémi gyártóbázist fejlesztik.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet