BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adómentes lesz a gyógyszesz

2002. július 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A gyógyszer-nagykereskedőknek nem kell jövedéki adót fizetniük a tiszta szesz értékesítése után - szerepel a 2001-2002-es költségvetés módosításában, amelyet tegnap fogadott el a parlament. Eddig adóraktári illetéket kellett letennie a nagykereskedőnek a szesz értékesítéséhez, ám gyakorlatilag ezt a jövedéki törvény hatálybalépése óta senki sem tartotta be, így a Vám- és Pénzügyőrség illetékes vámhivatala idén áprilisban lefoglalta a raktárkészleteket. A VPOP szerint a jogszabály-módosítás a kulcsa a patikai alkoholhiány megoldásának, ám az patikai minőségű alkoholt gyártó egyetlen cég, az Analgetic Rt. szerint ezzel még nincs megoldva a helyzet, hiszen a nagykereskedők egyelőre nem rendelkeznek megfelelő engedéllyel és háttérrel a gyógyszerkönyvi alkohol gyártásához.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet