Az év végéig ingyenes vagyonjuttatással 50 százalékot meghaladó tulajdonrészt kérnek a siófoki székhelyű Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Rt.-ből a balatoni önkormányzatok. Az érintett helyhatóságok úgy vélik, mindemellett megilleti őket a még állami tulajdonban lévő vízközművagyon is. A 4 milliárd forint jegyzett tőkéjű, immár öt megye közel másfél száz állami és mintegy 250 önkormányzati tulajdonú víziközművét üzemeltető társaság tulajdonosi szerkezetének átalakítását a tóparti önkormányzatok a Balatoni Hajózási Rt.-éhez hasonlóan képzelik el.
K. Zs.
