BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részt kérnek a vízműből a balatoni önkormányzatok

2002. július 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év végéig ingyenes vagyonjuttatással 50 százalékot meghaladó tulajdonrészt kérnek a siófoki székhelyű Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Rt.-ből a balatoni önkormányzatok. Az érintett helyhatóságok úgy vélik, mindemellett megilleti őket a még állami tulajdonban lévő vízközművagyon is. A 4 milliárd forint jegyzett tőkéjű, immár öt megye közel másfél száz állami és mintegy 250 önkormányzati tulajdonú víziközművét üzemeltető társaság tulajdonosi szerkezetének átalakítását a tóparti önkormányzatok a Balatoni Hajózási Rt.-éhez hasonlóan képzelik el.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet