Nemrég megváltozott a tavaly két magánszemély és az Érdi Építő Rt. által alapított Dunalakk-Color Rt. tulajdonosi szerkezete. A cégből kiszállt Szászfai Gyula alapító s jelenleg Zichy László a többségi tulajdonos, aki májusban szerezte meg a részvények 51 százalékát. Az Érdi Építő Rt. még márciusban a korábbi 30 százalékához hozzávásárolt egy jelentősebb pakettet, amellyel átmenetileg ez a cég vált a Dunalakk-Color 52,45 százalékos többségi tulajdonossá. Az építőipari társaságnak jelenleg 49 százalékos részesedése van a 20 millió forint alaptőkéjű társaságban.
A vállalkozást annak idején azért alapították, hogy átvegye a viharos körülmények között felszámolás sorsára jutott Dunalakk Kft. és a Budalakk Kft. helyét a piacon (NAPI Gazdaság, 2001. május 24., 1-5. oldal). A Dunalakk és az azonos sorsra jutott Budalakk két vezetőjét három évvel ezelőtt tartóztatta le az APEH Bűnügyi Igazgatósága azzal az indokkal, hogy Rózsa Ferenc tulajdonos és Neményi Vilmos ügyvezető mintegy 700 millió forinttal megrövidítette az időközben fizetésképtelenné vált két társaság hitelezőit. A hatóság szerint a cégek felszámolásának elrendelését nem közölték a végrehajtókkal, s az árveréseken Rózsa saját vállalkozásainak vásárolta fel az eszközöket, majd azokat bérbe adta a felszámolónak. A Dunalakk-Color korábbi vezérigazgatója, Mara Józsefné az alapítás után úgy nyilatkozott, hogy az új cég tulajdonosainak nincs köze a csődbe került két társasághoz. Cégbírósági adatok szerint a jelenlegi vezérigazgató, Egry Csaba és Mara Józsefné is a tulajdonosok között szerepelt a Budalakkban, illetve Egry a Dunalakkban is tulajdonos volt.
H. Gy.
