Bezárja brnói gyáregységét a Flextronics International, s Magyarországra, a zalaegerszegi ipari parkba telepíti annak kapacitását. A cég Brnóban ADSL modemeket gyártott, bezárására azért került sor, mert az ottani üzemben már csak egyetlen megbízó maradt, s a csarnok fenntartása gazdaságtalanná vált - derül ki a társaság közleményéből. Ám itthon, az Xbox gyártásának Kínába településével jelentős kapacitás szabadult fel, amelyet a Flextronix minél hatékonyabban kíván kihasználni.
A brnói gyár teljes bezárását az elkövetkező néhány hónapban hajtják végre, ám továbbra is megmarad a mérnöki és tervezési részleg. A modemgyártás Zalaegerszegre települése nem jár létszámbővítéssel, a jelenlegi munkaerővel megoldható a megrendelő igényeinek kielégítése. A cég tervei szerint 2003-ra az Xboxok gyártásának elköltöztetése ellenére növekszik Magyarországon a Flextronics forgalma. Ezt több termék gyártásának idetelepítésével kívánják elérni. A cég egyébként szeretne kilépni az egyszerű beszállítói státusból, s a jövőben komplex szolgáltatást, gyártást és tanácsadást tervez nyújtani ügyfeleinek (NAPI Gazdaság, 2002. június 11., 6. oldal).
(NAPI)
