BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új gyártóbázist épít az Industrie Elektrik

2002. július 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Milliárdos nagyságrendű zöldmezős beruházással új gyártóbázist épít Komlón a marcali székhelyű Industrie Elektrik Villamosipari Kft. A helyhatóságnál lapunknak elmondták, hogy két lehetséges helyszínről folytattak tárgyalásokat a társaság német tulajdonosával. Az elsősorban fém alkatrészeket előállító üzem várhatóan már a jövő év közepétől 400 dolgozót foglalkoztat majd egy ezer négyzetméteres gyártócsarnokban. Lapunk úgy tudja, hogy az immár öt telephelyen több mint ezer dolgozót foglalkoztató cég elsősorban a beígért jelentős adókedvezmények miatt döntött a komlói helyszín mellett.
Az Industrie Elektrik az elmúlt néhány évben több milliárd forint értékű fejlesztést hajtott végre néhány somogyi kisvárosban, miközben felszámolta régi, elavult telephelyeit. Somogysimonyi és szökedencsi üzemét - ahol először kezdett termelni a cég - már évekkel ezelőtt bezárta. Ezt követően Csurgón, Nagyatádon, majd Marcaliban is új üzemet épített. A korábban szinte kizárólag csak kábelkonfekcionálással foglalkozó társaság, amely a világ több vezető autóalkatrész-gyártójának, többek között a Boschnak és a Siemensnek is beszállítója, már korábban is igyekezett olyan térségekbe telepíteni a termelést, ahol jelentős foglalkoztatási gondok vannak.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet