Jövő évi költségvetéséből újabb 42,5 millió forintot fordít az andráshidai repülőtér fejlesztésére a tulajdonos zalaegerszegi önkormányzat. A 2003 végéig megvalósuló, összesen 135,5 millió forintos beruházási program révén kiépülhet a légikikötő teljes navigációs, illetve leszállító rendszere. A helyhatóság egyúttal arról is határozott, hogy a térség további fejlesztése szempontjából kiemelkedő jelentőségű légibázist - befektető híján - egyelőre saját és területfejlesztési források segítségével korszerűsítik.
A közelmúltban a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács úgy döntött, hogy 78 millió forinttal támogatja az átfogó műszaki fejlesztés megvalósítását és az infrastruktúra kiépítését. A helyhatóság, amely saját forrásból már az idén is 15 millió forintot költ az egykori szovjet katonai légibázisra, a nemzetközi előírásoknak megfelelő, regionális repülőtérré kívánja fejleszteni azt. Mindennek azonban továbbra is feltétele egy szilárd burkolatú kifutópálya megépítése, ami, úgy tűnik, csak egy tőkeerős befektető bevonásával lehetséges.
(NAPI)
