BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megegyezett a Holcim és az Autóker

Több hónapos egyeztetés után sikerült megvásárolnia az Autókernek a Holcimtól azt a nyolchektáros területet, amelyet a betongyártó még tavaly hirdetett meg eladásra. Az Autókernek így már 18 hektáros ingatlanja van az öbölben, amelyen a tervek szerint több ezer lakásos lakóparkot épít fel.

2002. július 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csaknem öt hónapos tárgyalássorozat után sikerült megállapodnia a Holcim Beton Rt.-nek és az Autóker Holding Rt.-nek a Budapest XIII. kerületében, a Duna Plaza bevásárlóközpont és a Dagály strand között elterülő Foka-öbölbeli ingatlan adásvételéről - mondta lapunknak Gyarmati Zoltán, az Autóker vezérigazgató-helyettese. A terület jövőre kerül az Autóker tulajdonába. E nyolc- hektáros ingatlannal együtt a cégnek összesen 18 hektárja van a Foka-öbölben, ugyanis korábban 1,1 milliárd forintért tíz hektárt vett a Mahart Rt.-től.
A Foka-öbölben a cég 90 milliárd forint értékű beruházással gigantikus méretű lakóparkot kíván felépíteni (NAPI Gazdaság, 2002. január 28., 1--5. oldal). A fejlesztés eredményeként mintegy négyezer lakás, illetve sportcentrum, szabadidőközpont és az öbölben egy jachtklub épülne fel. Az öt év alatt megvalósuló beruházást gyakorlatilag banki hitelből finanszírozná a társaság.
Az Autóker két jelentős XIII. kerületi beruházásából a Cézár Házat idén májusban adták át, a 316 lakásból már csak húsz áll üresen. A Kleopátra Ház 444 lakásából a cég eddig 293-at értékesített. Ez a beruházás jövőre lesz kész, ahogyan a Heléna Ház is, amelynek 53 leendő lakásából eddig 15-öt sikerült eladnia a társaságnak.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet