Ismét termel a Ringa Rt. felújított soproni marhavágóhídja. A győri vállalkozás 250 millió forint jegyzett tőkével új társaságot alapított az üzem működtetésére, Soproni Marhavágóhíd (SM) Kft. néven - tudtuk meg Márk Istvántól, az új cég ügyvezető igazgatójától. Az SM kapacitása heti 400-450 állat feldolgozását teszi lehetővé. Az új vállalat a soproni székhely ellenére nemcsak a nyugati országrészből, hanem az ország más pontjaitól is felvásárolja a marhákat. A Ringa vágóhídjának felújítása 400-500 millió forintba került. Márk elmondta, hogy az SM szeretné jelentősen bővíteni kivitelét; jelenleg többek között Romániába és Svédországba szállítanak a 92 embert foglalkoztató cégből. A Soproni Marhavágóhíd idén 1,6 milliárd forint forgalmat szeretne elérni, jövőre 2,5 milliárddal kalkulálnak, amelynek zömét a kicsontozott, darabolt húsok adják.
Á. A.
