BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnt a Békés Megyei Napló

Megszüntették a nyolc éve alapított Békés Megyei Naplót. A napilap kiadójának értékesítését egyelőre homály fedi, az újság dolgozói a Magyar Újságírók Országos Szövetségéhez fordultak segítségül. A Napló előfizetői a konkurens kiadó lapját, a Békés Megyei Hírlapot kapják majd.

2002. július 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megszüntették a korábban a Népszabadság Rt. tulajdonában levő, később magánbefektetők kezébe került, mintegy 10 ezer példányban megjelenő Békés Megyei Naplót. A döntés miatt a napilap munkatársai a Magyar Újságírók Országos Szövetségéhez fordultak jogi és pénzügyi segítségért - adta hírül a Népszabadság. Bod Péter, a Napló főszerkesztője szerint múlt pénteken még az üzleti tervről egyeztetett a lapot kiadó Körösi Napvilág Kft. tulajdonosának, a SAL Kft.-nek az ügyvezetőjével. Ám a hét elején a szokásos értekezlet előtt két öltönyös ember jelent meg az irodájában, akik közölték, hogy a munkavállalók szerződésének megszüntetését jöttek intézni, illetve leszerelik a számítógépeket, bezárják a szerkesztőséget. A Körösi Napvilág Kft. eladását egyelőre homály fedi.
A Békés Megyei Naplót 1994-ben a Népszabadság Rt. egy leányvállalata, az 1999-ben végelszámolás alá került, majd idén felszámolásra jutott Agrimédia Kft. alapította. A kiadóban később egy 10 cég által létrehozott társaság szerzett tulajdont, idővel pedig 40 százalék a szerkesztőség kezébe került. A Körösi Napvilágban 2001-ben az SAL szerzett tulajdont, két tőkeemeléssel 81 százalékhoz jutott, idén pedig a maradék 19 százalékot is megvásárolta. Úgy tudjuk, hogy a lapot kiadó, 6 millió forint törzstőkéjű céget áron alul, mindössze 19-20 millióért értékesítették. A SAL valószínűleg 50 millió forint körüli áron adta tovább az új vevőnek.
A Napló előfizetői nem maradnak újság nélkül, ugyanis a kiadónak a konkurens Axel Springer-érdekeltségű céggel kötött szerződése értelmében a Békés Megyei Hírlapot kapják majd.
(NAPI)

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet