BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kompromisszumos ajánlatot tett a DG Kft.

A Debreceni Gázszolgáltató (DG) Kft. tett ajánlatot a Tolna megyei Értény térségi földgázhálózat kiépítésére. A pécsi Dél-dunántúli Gázszolgáltató (DdGáz) Rt. a működési területéhez tartozó térségben eddig azért nem építette ki a rendszert, mert annak működtetését gazdaságtalannak ítéltek.

2002. július 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lapunk információi szerint a Debreceni Gázszolgáltató (DG) Kft. kíván hálózatot építeni és működtetni a pécsi Dél-dunántúli Gázszolgáltató (DdGáz) Rt. működési területén, a Tolna megyei Értény térségében. A cégnél és a helyhatóságnál egyaránt megerősítették: néhány nappal ezelőtt egy fórumon már tájékoztatták a lakosságot a tervezett beruházásról. Ennek értelmében, ha a térség ingatlantulajdonosainak 30 százaléka jelentkezik, s ez év október 31-ig befizeti a kalkulált hálózatépítési költség felét - 75 ezer forintot - a beruházást elkezdik. Közölték azt is, hogy a később csatlakozók 170 ezer forintos hozzájárulással számolhatnak. A hálózatépítést egyébként 2003 őszére szeretnék befejezni az értényi térségben.
A DdGáz Rt. eddig azért nem építette ki a terület földgázhálózatát, mert a beruházást gazdaságtalannak ítélte. A helyiek közül többen úgy vélik, a hátrányos helyzetű, foglalkoztatási gondokkal küszködő térségben most sem lesz kellő számú jelentkező. A DG Kft. viszont kompromisszumkész, ezért közölték az önkormányzattal, ha csatlakoznak a szervező és lebonyolító társasághoz, eltekintenek a 30 százalékos részvételi aránytól. Úgy tudjuk, hogy a debreceni cég további húsz somogyi kistelepülésen - a Közép-dunántúli Gázszolgáltató (Kögáz) Rt. működési területén - is hálózatot kíván építeni és működtetni. A gerincvezetéket a Mol Rt. öreglaki átadóállomásától építenék ki.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet