BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Marad a Zsolnay-vezér

2002. június 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Változatlan vezetés mellett a reorganizációs program folytatásáról döntöttek a Zsolnay-cégcsoport pénteki közgyűlésén; a Manufaktúra Rt.-nél tőkeemelés is lesz. Lapunk úgy értesült, hogy egyelőre nincs napirenden a gyár eladása.

Információnk szerint nincs napirenden a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. birtokában lévő pécsi Zsolnay-cégcsoport és gyár értékesítése, s egyelőre a cégeket sem vonják ismét össze. Folytatódik viszont a reorganizációs program - közölte a cégcsoport pénteki közgyűlését követően Kovács Gyula, aki a korábbi hírekkel ellentétben továbbra is vezérigazgatója marad a Zsolnay Manufaktúra Rt.-nek és a Zsolnay Porcelángyár Rt.-nek. Kovács elmondta, hogy a Manufaktúra Rt. igazgatóságában csupán egyetlen személyi változás történt, a felügyelőbizottságnak viszont a fele kicserélődött. A reorganizációs program sikeres folytatásának záloga a 366 millió forintos tulajdonosi juttatás, amelyet egyebek mellett a Manufaktúra Rt. tőkeemelésére költenek, de hitelként és garanciavállalásként is hasznosítanak.
A közgyűlésen elfogadták a két társaság idei üzleti tervét is. Eszerint a 390 dolgozót foglalkoztató Manufaktúra 1,25 milliárd forint nettó árbevétel mellett 10 milliós, a 45 fővel működő Porcelángyár 974 millió forint nettó árbevétel mellett 179 milliós nyereséggel számol. Az 1999-es szétválasztás után több százmilliós adósságot és kinnlevőséget öröklő, jelenleg 600 millió forint alaptőkéjű Porcelángyár az elmúlt évet 504 millió forint nettó árbevétel mellett 58 milliós veszteséggel zárta. A dísztermékeket gyártó, 625 millió forint alaptőkéjű Manufaktúra tavaly 1,155 milliárd forint nettó árbevétel mellett 8,5 millió forint adózás előtti nyereséget ért el.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet