Változatlan vezetés mellett a reorganizációs program folytatásáról döntöttek a Zsolnay-cégcsoport pénteki közgyűlésén; a Manufaktúra Rt.-nél tőkeemelés is lesz. Lapunk úgy értesült, hogy egyelőre nincs napirenden a gyár eladása.
Információnk szerint nincs napirenden a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. birtokában lévő pécsi Zsolnay-cégcsoport és gyár értékesítése, s egyelőre a cégeket sem vonják ismét össze. Folytatódik viszont a reorganizációs program - közölte a cégcsoport pénteki közgyűlését követően Kovács Gyula, aki a korábbi hírekkel ellentétben továbbra is vezérigazgatója marad a Zsolnay Manufaktúra Rt.-nek és a Zsolnay Porcelángyár Rt.-nek. Kovács elmondta, hogy a Manufaktúra Rt. igazgatóságában csupán egyetlen személyi változás történt, a felügyelőbizottságnak viszont a fele kicserélődött. A reorganizációs program sikeres folytatásának záloga a 366 millió forintos tulajdonosi juttatás, amelyet egyebek mellett a Manufaktúra Rt. tőkeemelésére költenek, de hitelként és garanciavállalásként is hasznosítanak.
A közgyűlésen elfogadták a két társaság idei üzleti tervét is. Eszerint a 390 dolgozót foglalkoztató Manufaktúra 1,25 milliárd forint nettó árbevétel mellett 10 milliós, a 45 fővel működő Porcelángyár 974 millió forint nettó árbevétel mellett 179 milliós nyereséggel számol. Az 1999-es szétválasztás után több százmilliós adósságot és kinnlevőséget öröklő, jelenleg 600 millió forint alaptőkéjű Porcelángyár az elmúlt évet 504 millió forint nettó árbevétel mellett 58 milliós veszteséggel zárta. A dísztermékeket gyártó, 625 millió forint alaptőkéjű Manufaktúra tavaly 1,155 milliárd forint nettó árbevétel mellett 8,5 millió forint adózás előtti nyereséget ért el.
K. Zs.
