A tv2 ma hivatalosan is bejelentette, hogy ősztől műsorra tűzi a holland licenc alapján készülő Big Brother valóság-show-t. A műsor beszállítója az utóbbi időben tulajdonosváltozáson átesett Interaktív Kft. lesz, amelynek jelenleg 80 százalékát a tv2-t működtető MTM-SBS Rt. többségi tulajdonosa, az SBS SA, 20 százalékát pedig Sváby András birtokolja (NAPI Gazdaság, 2002. június 25., 1. oldal). Kereszty Gábor, az MTM-SBS vezérigazgatója nem kívánta elárulni, mekkora lesz a műsor költségvetése, csak annyit mondott, hogy egymilliárd forint alatt marad.
Pintér Dezső, a csatorna elnöke elmondta, hogy az új műsor része a tv2 struktúraváltásának, melynek célja, hogy fiatalos, lendületes műsorokkal visszahódítsák a nézőket. A csatorna a másfél hónapja történt vezetőváltások óta - Pintér szerint - újra elérte a kiemelkedően jónak számító év eleji szintet. Egyes, fiataloknak szóló műsoraik nézettsége felszökött, például a Jó barátok a 13-29 év közöttiek között 48,1 százalékos rátát ért el.
A csatorna arra számít, hogy nézettségi csúcsot ér el a műsor, csakúgy, mint a többi 30 országban, ahol eddig adták. A tv2 a produkcióhoz külön stábot hoz létre, amely éjjel-nappal csak ezzel foglalkozik - válaszolta lapunk kérdésére Kereszty Gábor. A színhelyet már kiválasztották, a külvilágtól hermetikusan elzárt ház építését hamarosan megkezdik. A tervek szerint szüntelenül 30-35 kamera veszi majd a show 12 szereplőjét, akik közül a közönség minden héten kiszavaz valakit. A nyertes 15 millió forintot tehet zsebre.
A tervek szerint ősszel az RTL Klub is hasonló műsort kíván indítani, amelyet már tavalyra tervezett, ám a szeptemberi események miatt elmaradt. A show szervezése akkor már a végső fázisban volt, már a jelentkezőket is kiválogatták.
H. Gy.
