A Tesco Globál Áruházak Rt. tegnap megnyitotta Herceghalmon épült logisztikai központját, amely szárazáruraktárként üzemel majd. Az elosztóközpontot a Tesco építtette és üzemelteti. A majdnem 20 ezer négyzetméteres üzem építkezése tavaly szeptemberben kezdődött (NAPI Gazdaság, 2001. december 17., 1. oldal). A létesítmény nyugat- és közép-európai tekintetben is az egyik legkorszerűbbnek számít. A cég korában Budafokon és Soroksáron működtetett raktárakat. A most megnyíló herceghalmi logisztikai központ teljes mértékben rádióvezérelt, hetente 800-900 kamion fogadására is képes. A tervek szerint az elosztóközpont 2003-ban kétszeresére bővül - egyelőre 5500-féle termék tárolását látja el. A budafoki raktár szeptemberig Herceghalomra települ át.
H. Gy.
