A budapesti vásárközpont B pavilonját és a szomszédos szabadtéri területet elfoglaló tizedik Spedexpót az „ügyfelek éve” szlogennel megerősítve rendezi meg a Braun Kiállítás Kivitelező és Szolgáltató Kft. A szakkiállítás nem csupán a szállítmányozási és logisztikai újdonságok miatt lesz különleges, hanem azért is, mert ettől a jubileumi alkalomtól kezdve kétévenként tartják meg a Spedexpót. A páros évek mellett amiatt döntöttek a szervezők, mert a páratlan esztendőkben rendezik a hasonló jellegű, egyre népszerűbb müncheni Transport szakkiállítást és a haszongépjárműveket gyártó és forgalmazó cégeket megszólító Budapesti Nemzetközi Autószalont. Az elképzeléseknek megfelelően a jövőben nőhet a ritkábban, de talán nagyobb területen is megtartható Spedexpo presztízse. Valószínűleg a jelesebb külföldi társaságok száma is nagyobb lesz a jelenleginél. A mostani szakkiállításra 125 cég jelentkezett, zömmel magyarországi - magyar, illetve külföldi tulajdonú - kereskedelmi, szolgáltató vállalkozások és gyártók mutatkoznak majd be újdonságaikkal a nagyközönség előtt. A háromnapos kiállítás idején konferenciát is tartanak, amelyen az érdeklődők egyebek mellett abból kaphatnak ízelítőt, miként alakul az Európai Unió közlekedéspolitikája, hogyan erősödik a hazai biztosítók és a szállítmányozók kapcsolata és milyen ellentétek adódnak a logisztikai szolgáltatók és a speditőrök között.
(NAPI)
