Néhány héttel ezelőtt a holland-német Norit holdingtól új tulajdonoshoz került és nevet változtatott a veszprémi székhelyű Norit Kozmetikai Gyártó és Kereskedelmi Kft. - erősítette meg lapunk információit Kriskó Nándor. A jelenleg már Bodycare Kozmetikai Kft. néven működő, a Bodycare International Group érdekeltségi körébe tartozó cég magyarországi igazgatója elmondta: a tulajdonosváltás hátterében az áll, hogy a Norit-cég profiltisztítást hajtott végre, a szennyvíztisztító-tervezést és a széntablettagyártást megtartotta, a kozmetikai divíziótól viszont megvált. A divíziót egy holland bankokból és pénzügyi befektetőkből álló csoport, valamint a menedzsment vásárolta meg. Az új tulajdonosok 2001 decemberében megalakították a Hollandiában bejegyzett Bodycare International Groupot. Kriskó közölte, a cégcsoport éves árbevétele várhatóan megközelíti majd a 100 millió eurót.
A Norit még 1997-ben a Csopak Rt.-től vette meg a veszprémi üzemet. (A cég kozmetikai divíziójához egyébként a magyarországin kívül két angol és egy holland gyártóbázis is tartozott, amelyek jóval nagyobbak a veszpréminél. A Bodycare ezeket is megvásárolta és valamennyit önálló cégként működteti tovább.)
A magyarországi igazgató elmondta, hogy a tulajdonos-, valamint az ehhez kapcsolódó névváltoztatástól függetlenül folytatják azt az összesen mintegy 700 millió forintos fejlesztési programot, amelyhez a Széchenyi terv keretében 100 millió forint állami támogatást kapnak. Ennek keretében már elkészült egy új sampongyár és korszerűsítették az emulziós üzemet is. A beruházás következő szakaszában - amely várhatóan az év végére fejeződik be - két új sampongyártó gépsort telepítenek. A beruházás költsége meghaladja a 200 millió forintot. A fejlesztésekkel párhuzamosan a foglalkoztatottak száma mintegy 30 százalékkal nő a jelenleg 90 dolgozót foglalkoztató cégnél, a legyártott termékek összesített darabszáma pedig meghaladja majd a 12 milliót. Termékeik jelentős részét ma is holland gyógyszer-nagykereskedő, illetve német kozmetikai cégeknek értékesítik. A veszprémi társaság 1997-ben még mindössze 400 millió forint nettó árbevételt ért el, idén viszont már 2 milliárd körülivel számolnak.
Körtési Zsolt
A Norit még 1997-ben a Csopak Rt.-től vette meg a veszprémi üzemet. (A cég kozmetikai divíziójához egyébként a magyarországin kívül két angol és egy holland gyártóbázis is tartozott, amelyek jóval nagyobbak a veszpréminél. A Bodycare ezeket is megvásárolta és valamennyit önálló cégként működteti tovább.)
A magyarországi igazgató elmondta, hogy a tulajdonos-, valamint az ehhez kapcsolódó névváltoztatástól függetlenül folytatják azt az összesen mintegy 700 millió forintos fejlesztési programot, amelyhez a Széchenyi terv keretében 100 millió forint állami támogatást kapnak. Ennek keretében már elkészült egy új sampongyár és korszerűsítették az emulziós üzemet is. A beruházás következő szakaszában - amely várhatóan az év végére fejeződik be - két új sampongyártó gépsort telepítenek. A beruházás költsége meghaladja a 200 millió forintot. A fejlesztésekkel párhuzamosan a foglalkoztatottak száma mintegy 30 százalékkal nő a jelenleg 90 dolgozót foglalkoztató cégnél, a legyártott termékek összesített darabszáma pedig meghaladja majd a 12 milliót. Termékeik jelentős részét ma is holland gyógyszer-nagykereskedő, illetve német kozmetikai cégeknek értékesítik. A veszprémi társaság 1997-ben még mindössze 400 millió forint nettó árbevételt ért el, idén viszont már 2 milliárd körülivel számolnak.
Körtési Zsolt
